Vətən sevdalıları unudulmur
Artıq  Ali Baş Komandan İlham Əliyevin  rəhbərliyi altında Vətən oğulların qanı, canı bahasına  erməni dığaların əsiri olan Odlar yurdu, Qəhrəmanlar beşiyi  Azərbaycanın əzəli, müqəddəs torpağı Qarabağ elləri  azad nəfəs alır. Vətən torpaqların  bu azad günlərə qovuşmasında  Masallı rayonunun Viləş kəndindən olan şəhid qardaşlar- İntiqam və Nurlan Əsgərlilərin  payı daha çoxdur. Nurlan Aprel döyüşlərində tarix yazaraq əbədiyyətə qovuşub.  İntiqam isə 44 günlük  İkinci Qarabağ müharibəsində haqq savaşımızda  şəhid olub və “Vətən Müharibəsi Qəhrəmanı” adına layiq görülüb. İndi  bu şəhid qardaşların adı dillərdən düşmür. Onların doğulduğu ailə ocağını masallılar özlərinə and yeri seçiblər.  Demək olar ki, ailəni ziyarət etməyə bu, müqəddəs ocağa hər gün gələnlər olur.
Bu günlərdə  Masallı Rayon Təhsil Şöbəsinin müdiri T.  Əkbərov, Masallı Rayon Təhsil İşçiləri Azad Həmkarlar Təşkilatının sədri S. Eyvazov, şöbənin əməkdaşları şəhid qardaşların ailəsində olmaqla, ailəyə həmişə dayaq durmağa söz vermişlər. Həm də görüş zamanı şəhid qardaşların Vətən uğrunda keçdiyi şərəfli döyüş yolunun gənc nəslə nümunə olduğu bildirilib, onların şərəfli amal naminə bu zirvəyə ucaldıqları və öz canları bahasına 30 il   erməni dığaların tapdağı altında olan  Qarabağın  işğaldan azad etdikləri vurğulanıb.