Ölkəmizdə 1, 3 və 5 qəpiklər demək olar ki, istifadə olunmur. Yalnız böyük marketlərdə məhsul alarkən bu pul vahidi qalıq olaraq qaytarılır. Bəzi vətəndaşlar isə bu qalıqları ümumiyyətlə götürmür. Sözügedən qəpikləri “Bakıkart”da da istifadə etmək mümkün deyil. İndiki zamanda 3 və 5 qəpiyə yalnız polietilen torba almaq mümkündür. 1 qəpiyə isə satışda heç nə yoxdur. Maraqlıdır, əhali tərəfindən artıq işlənməyən bu pul vahidi dövriyyədən niyə çıxarılmır? Musavat.com bildirir ki, iqtisadçı Natiq Cəfərli Bizim.Media-ya bildirib ki, bu pulların dövriyyədən çıxarılması yox, sifarişi dayandırılmalıdır: “Əslində, 1, 3 qəpiyin istehsalı maya dəyərindən artıq…
Tələbə qızlar dəm qazından zəhərləndi
Gəncədə zəhərlənmə hadisəsi baş verib. Hadisə şəhər ərazisində qeydə alınıb. Belə ki, 2006-cı il təvəllüdlü F. Həsənova, 2006-cı il təvəllüdü İ. Mollayeva və 2005-ci il təvəllüdlü N. Musayeva zəhərlənmə diaqnozu ilə xəstəxanaya yeləşdirilib. Dərhal onlara yardım edilib, hazırda vəziyyətlərinin kafi olduğu bildirilir. Məlumata görə hər 3 şəxs Zaqatala rayon sakinləridir, onların tələbə olduqları bildirilir. Zəhərlənən şəxslər yaşadıqları evdə dəm qazından zəhərləniblər. Faktla bağlı araşdırma aparılır./apa
Polis ƏMƏLİYYAT keçirdi: 64 kilo narkotiklə tutuldular – VİDEO
Astara Rayon Polis Şöbəsinin əməkdaşları tərəfindən narkotik vasitə və psixotrop maddələrin qanunsuz dövriyyəsinə qarşı əməliyyatlar keçirilib. Musavat.com xəbər verir ki, tədbirlərlə əvvəllər də analoji cinayətlərə görə məhkum olunmuş 25 yaşlı Emin Quliyev saxlanılıb. Ondan 43 kiloqram marixuana və 1520 ədəd psixotrop tərkibli həb aşkarlanıb. Şöbə əməkdaşlarının narkotiklərin qanunsuz dövriyyəsinə qarşı keçirdikləri növbəti əməliyyat zamanı isə 35 yaşlı Yusif Xalıqov saxlanılıb. Ondan isə 21 kiloqram marixuana aşkarlanaraq götürülüb. Faktlarla bağlı cinayət işləri başlanılıb, hər 2 şəxs barəsində məhkəmənin qərarı ilə həbs qətimkan tədbiri seçilib. Araşdırmalar davam etdirilir.